Home » Europa, Headline, Islam, Prawa Człowieka, Uncategorized, Unia Europejska

Czeska Prezydencja po stronie wolności słowa

6 marca 2009 Brak komentarzy

Czeska Prezydencja Unii Europejskiej wyraziła obawy, że wolność słowa będzie zagrożona jeżeli kraje islamskie przepchną na konferencji w Genewie zakaz „obrażania religii” – podaje Reuters.

OIC chce zadusić wolność słowaPrzedstawiciele UE ostrzegli Radę Praw Człowieka ONZ (UNHRC), że nie będą akceptować kreowania Izraela jako państwa rasistowskie i żadnej promocji antysemityzmu, na kwietniowej konferencji.

Te same opinie zostały wyrażone przez delegacje Czech, Austrii, Francji, Niemiec, Holandii i Polski na posiedzeniu UNHRC.
„Wolność wypowiedzi musi pozostać kamieniem węgielnym naszej walki przeciwko rasizmowi,” powiedział szwedzki delegat Frank Belfrage.

Projekt deklaracji, która ma zostać podjęta na genewskiej konferencji został skrytykowany przez Izrael, który wraz z Kanadą zdecydował się zbojkotować to wydarzenie. Stany Zjednoczone i Francja rozważają podjęcie podobnych kroków.

Światowa Konferencja Przeciwko Rasizmowi, znana także pod nazwą Durban II odbędzie się w siedzibie ONZ w Genewie w dniach 20-24 kwietnia.

JW za International Free Press Society

Drukuj artykuł
Popieram Internet Bez Chamstwa

Zostaw swój komentarz!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony euroislam.pl. Redakcja i właściciel nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii. Zapraszamy wszystkich do dyskusji jednak informujemy, że komentarze nawołujące do przemocy, obrażające inne osoby, zawierające określenia uważane powszechnie za wulgarne, będą usuwane. Będziemy szczęśliwi jeżeli osoby uważające wprowadzenie dobrych zwyczajów za cenzurę, znajdą inne miejsce do dyskusji w internecie. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@euroislam.pl

Jeżeli nie chcesz, by twoja nazwa komentatora mogła zostać wykorzystana przez inne osoby zarejestruj się jako użytkownik.

Dodaj swój komentarz poniżej, lub dodaj trackback ze swojej strony. Można również subskrybować komentarze subskrybuj te komentarze przez RSS.

Ta strona pozwala na używanie avatarów stworzonych przy pomocy serwisu Gravatar. W tym celu zarejestruj się na Gravatar.