Home » Europa, Headline, Islam, Multi-kulti, Świat, Uncategorized

Po Gazie Iran walczy ze sklepowymi manekinami

25 września 2009 Jeden komentarz

Iran zwalcza wpływy Zachodu i rozpoczyna kolejną kampanię zaostrzającą normy dotyczące ubioru. W Iranie już od jakiegoś czasu kobiety nie mogą nosić obcisłych spodni. Teraz rząd wziął się za… sklepowe manekiny. Muszą być one szczelnie zasłonięte hidżabem.

Manekiny w hidżabachIrańska policja nakazuje właścicielom sklepów usunąć z wystaw „kobiece” manekiny bez hidżabu. Panom zaś nie wolno sprzedawać kobiecej bielizny. Eksponowanie na wystawach sklepów manekinów odsłaniających ciało jest od tej pory zabronione – głosi oficjalne oświadczenie policji.

Ten krok to część irańskiej polityki zwalczania zachodnich wpływów. Jej kluczowym elementem jest zaostrzenie norm dotyczących ubioru. Walka z „antyislamskim” zachowaniem jest częścią programu politycznego prezydenta Ahmadinejada.

Mimo iż nie jest to pierwsza tego typu kampania, specjaliści obawiają się, że tym razem potrwa ona dłużej niż jeden sezon, podobnie jak kampania zakazująca kobietom noszenia obcisłych spodni.

Karą za pogwałcenie norm dotyczących ubioru dla osób przyłapanych jest najpierw upomnienie. „Seryjni przestępcy” trafią jednak przed sąd oraz na specjalne „resocjalizujące” zajęcia.

JB npdst BBC

Drukuj artykuł
Popieram Internet Bez Chamstwa

Jeden komentarz »

  • a.No Gravatar napisał:

    idiotyzmy jakie wymyślają ci ludzie są już powoli poza zdolnością mojego pojmowania… czekam na ichni oficjalny zakaz myślenia o roznegliżowanej, kobiecej, manekiniej nodze, bo przecież „nie ma rozpusty gorszej niż myślenie”. zakazać myślenia o gołej plastikowej nodze! alemitojuż!

Zostaw swój komentarz!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony euroislam.pl. Redakcja i właściciel nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii. Zapraszamy wszystkich do dyskusji jednak informujemy, że komentarze nawołujące do przemocy, obrażające inne osoby, zawierające określenia uważane powszechnie za wulgarne, będą usuwane. Będziemy szczęśliwi jeżeli osoby uważające wprowadzenie dobrych zwyczajów za cenzurę, znajdą inne miejsce do dyskusji w internecie. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@euroislam.pl

Jeżeli nie chcesz, by twoja nazwa komentatora mogła zostać wykorzystana przez inne osoby zarejestruj się jako użytkownik.

Dodaj swój komentarz poniżej, lub dodaj trackback ze swojej strony. Można również subskrybować komentarze subskrybuj te komentarze przez RSS.

Ta strona pozwala na używanie avatarów stworzonych przy pomocy serwisu Gravatar. W tym celu zarejestruj się na Gravatar.