Home » Islam, Multi-kulti, Świat

Nikab: pseudoislamska zasłona

28 grudnia 2009 33 komentarze

W wielu państwach trwa burzliwa debata na temat dopuszczalności noszeniach przez muzułmanki zasłon twarzy. Zwyczaj ten jest wymysłem islamistycznych ideologów. Z samym islamem ma niewiele wspólnego.

NikabNikab niechciany na Zachodzie

Dyskusja na temat prawa kobiet do noszenia nikabu trwająca w Europie – od Włoch po Szwecję, teraz przenosi się za ocean. Kongres Kanadyjskich Muzułmanów żąda zakazu noszenia zasłon. Podobne regulacje mogą wejść w życie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w niektórych miastach, jak na przykład w Filadelfii tego typu zasłony są częstym widokiem?

Zwyczaj noszenia przez muzułmanki zasłaniającego całą twarz i głowę (oprócz oczu) nikabu w połączeniu z długą szatą zwaną w Azji Południowej burką został wprowadzony na Zachód jako rzekomy obowiązek religijny i tako taki jest forsowany przez ideologicznych islamistów.

Nikab stał się kontrowersyjny w niemal każdym zachodnim kraju. Ostatnio francuski rząd rozpoczął otwartą debatę dotyczącą zakazu noszenia nikabu. Akcja ta cieszyła się poparciem dr Dalila Boubakeura – zwierzchnika Wielkiego Meczetu w Paryżu, bardzo wpływowej osoby w środowisku francuskich muzułmanów. Francja już wcześniej zakazała wszelkich strojów i symboli religijnych w szkołach państwowych. W 2008 roku duński minister edukacji z przychylnej imigrantom Partii Pracy Ronald Plasterk wezwał do zakazania noszeniu nikabu w państwowych szkołach podstawowych i średnich zarówno uczennicom, jak i ich matkom podczas wizyt w szkole.

Zasłaniająca oczy burka jest zakazana we wszystkich brytyjskich szkołach i w niektórych belgijskich. Wcześniejsze kontrowersje dotyczą między innymi decyzji Quebecu z 2007 roku, zgodnie z którą kobiety muszą zdjąć nikab, jeśli chcą głosować oraz wymogu brytyjskiego polityka z ramienia Partii Pracy Jacka Strawa z 2006 roku dotyczącego jego biur wyborczych – wstęp w nikabie był zakazany.

Stany Zjednoczone były świadkiem szeregu dziwnych prób ustanowienia nikabu prawem. W 2001 roku na Florydzie Sultaana Freeman otrzymała prawo jazdy nosząc nikab, jednak wkrótce je unieważniono.

W 2007 roku sędzia stanu Georgia nie wpuścił muzułmanki hidżabie na salę  rozpraw, zgodnie z zasadą, iż mężczyźni i kobiety mają  obowiązek zdjąć nakrycie głowy w obecności sędziego. Radykalna Rada Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) bez powodzenia próbowała podważyć decyzję sędziego fałszywie powołując się na wolność religijną. Jednak roszczenia religijne nie są ważniejsze niż praca sądu, przynajmniej nie w Stanach i nie na tyle by usprawiedliwić wydanie prawa jazdy, które ukrywa tożsamość posiadacza.

Nikab rozpatrywany jako problem bezpieczeństwa nasila nieufność wobec muzułmanów ze strony reszty społeczeństwa z tego względu, że zwiększa separatyzm muzułmanów wobec nie-muzułmańskich sąsiadów. Jest to realny problem. Terroryści w takich krajach jak Pakistan, Wielka Brytania, Afganistan czy Izrael, aby uciec policji ukrywali się pod przeznaczonymi dla kobiet zasłonami. Zwykli przestępcy używali nikabu jako przebrania podczas kradzieży w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Indiach oraz Bośni i Hercegowinie.

Nikab nie jest islamski

Nikab nie jest islamski. „Koran” nie mówi o zasłanianiu twarzy przez kobiety, a wśród uczonych w prawie islamskim zdania są podzielone. Według najbardziej rozpowszechnionej szkoły islamskiego prawa – Hanafi – wręcz zakazuje zasłaniania twarzy, gdyż nie służy to potrzebom kobiety podczas normalnych kontaktów z mężczyznami np. w handlu. W tradycyjnym islamie to mężczyzn obowiązuje skromne zachowanie tak by kobiety nie musiały zniekształcać swoich figur i podporządkowywać się maskując swoje ciała. Podaje się, że prorok Mahomet powiedział, że podczas pielgrzymki do Mekki kobiety nie powinny zasłaniać twarzy ani dłoni, jednak dziś w typowy dla siebie sposób saudyjscy wahabiści usiłują wprowadzić taki nakaz.

Miliony muzułmanek na świecie nie noszą tak zwanych islamskich ubrań, ale zachowały zgodne z lokalnymi tradycjami stroje, które nie wypaczają ani ich kształtów, ani osobowości. Wiele przyjęło modę obowiązującą na Zachodzie i na Dalekim Wschodzie. W zachodnio arabskim regionie Hejaz, gdzie znajdują się Mekka i Medyna dawniej kobiety nie zasłaniały twarzy i coraz częściej sprzeciwiają się narzucaniu im tej praktyki.

Radykałowie promujący nikab udają, że zasłaniając twarz kobieta staje się „lepszą muzułmanką”. Kraje zachodnie rozwinęły zasadę „rozsądnego dostosowania” się do przekonań i praktyk religijnych. Jednak zaakceptowanie nikabu na Zachodzie byłoby przykładem „nierozsądnego dostosowania się” do nich.

Apel o natychmiastowy zakaz nikabu i innych zasłon twarzy w krajach Zachodnich jest zdaniem wielu umiarkowanych muzułmanów słuszny. Pozbycie się nikabu ze świata muzułmańskiego będzie wymagać nieustającej dyskusji i rozwoju społecznego w każdym z krajów, gdzie obecnie jest dopuszczony i musi być oparte na pluralistycznej dyskusji dowodzącej, że jest to odczłowieczająca praktyka, nie mająca nic wspólnego z islamem.

Irfan Al-Alawi and Stephen Suleyman Schwartz

Obaj współtworzą Islamist Watch – projekt Middle East Forum zwalczający islamistyczne idee i instytucje na Zachodzie. Promują oni pogląd, że alternatywą dla radykalnego islamu powinien być islam umiarkowany. Islamist Watch chce uświadomić światowej opinii publicznej, że islamizm usiłujący ustanowić swoje prawa jest realnym zagrożeniem.

na podst. IslamistWatch.org JB


Zasponsoruj godzinę pracy euroislam.pl

Podobał ci się ten artykuł? Możesz nas wesprzeć.
20 złotych to godzina pracy portalu

33 komentarze do “Nikab: pseudoislamska zasłona”

 1. muljamNo Gravatar pisze:

  czy wam się to podoba , czy nie , wiele muzułmanek chce nosić nikab z własnej nieprzymuszonej woli . skończcie z wciskaniem kitu że to wymysł islamskich radykałów . tą teze równie trudno obronić , jak gadanie o obowiązkowości nikabu . najlepiej decyzję pozostawić samym kobietom . czy to nie będzie ” feministyczne ” rozwiązanie ?

 2. virtNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]czy wam się to podoba , czy nie , wiele muzułmanek chce nosić nikab z własnej nieprzymuszonej woli . skończcie z wciskaniem kitu że to wymysł islamskich radykałów . tą teze równie trudno obronić , jak gadanie o obowiązkowości nikabu . najlepiej decyzję pozostawić samym kobietom . czy to nie będzie ” feministyczne ” rozwiązanie ?[/quote]No to mnie rozbawiłeś, jak sprawdzano w 2004 we Francji ile dziewczynek chce chodzić w chustach do szkoły to okazało się, że około 140, reszta to presja imamów i rodziców.To jest wymysł radykałów, nawet kobieta myśląca, że powinna chodzić w takiej chuście jest radykałem. Więc zawsze jest to dość radykalny pomysł. Poczytaj dyskusje muzułmanów na ten temat. Wielu z nich mówi, że ten nikab to lipa nie islam.

 3. schurasNo Gravatar pisze:

  Zapraszamhttp://europabezislamu.blogspot.com/

 4. kapitanbombaNo Gravatar pisze:

  nie chodzi tylko o muzułmanki, ale też o resztę świata…może i ktoś lubi chodzić w kominiarce i ponczo ale jest to sprzeczne z zasadami bezpieczeństwa  i na pewno taki strój nie przeszedłby w szkołach, sądach, urzędach; dlaczego mamy pozwalać na nikab, który jest w gruncie rzeczy tym samym, tylko że jest niby religijny???

 5. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]nie chodzi tylko o muzułmanki, ale też o resztę świata…może i ktoś lubi chodzić w kominiarce i ponczo ale jest to sprzeczne z zasadami bezpieczeństwa  i na pewno taki strój nie przeszedłby w szkołach, sądach, urzędach; dlaczego mamy pozwalać na nikab, który jest w gruncie rzeczy tym samym, tylko że jest niby religijny???[/quote]
  widzisz virt , w przeciwieństwie do ciebie , o tym o czym piszę nie przeczytałem w prasie i nie usłyszałem od niewiadomo kogo , ale wprost od zainteresowanych . niektóre z tych kobiet nie były mężatkami , niektóre były konwertytkami , więc presja rodziny odpada ,a mimo to chcą chodzić w nikabie . kobiety mają o wiele bardziej złożoną osobowość niż tobie może się to wydawać.

 6. SamsadNo Gravatar pisze:

  Nie jest istotne, czy źródłem wiedzy jest w tym przypadku książka, dokument, internet czy też osobiste doświadczenie. Wiedzę można zdobywać na różne sposoby. Istotne jest to, że nikab jest zwiazany z islamską kulturą, która kobietom niewiele wolnności  pozostawia. Gdyby było inaczej to nikab nosiłyby także kobiety świeckie, chrześcijanki, hinduistki czy buddystki. Z jakiego powodu tego nie robią?

 7. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]Nie jest istotne, czy źródłem wiedzy jest w tym przypadku książka, dokument, internet czy też osobiste doświadczenie. Wiedzę można zdobywać na różne sposoby. Istotne jest to, że nikab jest zwiazany z islamską kulturą, która kobietom niewiele wolnności  pozostawia. Gdyby było inaczej to nikab nosiłyby także kobiety świeckie, chrześcijanki, hinduistki czy buddystki. Z jakiego powodu tego nie robią?[/quote]
  owszem nikabu nie noszą  , lecz ( chrześcijanki) powinny nosić hidżab . z jakiego powodu tego nie robią?

 8. virtNo Gravatar pisze:

  [quote comment=”5723″]widzisz virt , w przeciwieństwie do ciebie , o tym o czym piszę nie przeczytałem w prasie i nie usłyszałem od niewiadomo kogo , ale wprost od zainteresowanych . niektóre z tych kobiet nie były mężatkami , niektóre były konwertytkami , więc presja rodziny odpada ,a mimo to chcą chodzić w nikabie . kobiety mają o wiele bardziej złożoną osobowość niż tobie może się to wydawać.[/quote]Skąd wniosek, że uważam kobiety za proste, dość daleko idąca teza, czyżby kolejne wpychanie słów w usta? Myślę, że masz dużo kłopotu z własnymi sądami, żeby jeszcze za kogoś się wypowiadać.Czy usłyszałeś od przynajmniej 10 000 zainteresowanych muzułmanek? Czy od trzech? Konwertytki to sorry osobny temat, przeważnie każdy konwertyta z obojętnie, jakiej religii stara się być świętszy od papieża, przede wszystkim musi sam sobie udowodnić słuszność swojej decyzji.Co do złożonej osobowości, najbardziej złożoną osobowość mają schizofrenicy, ale chyba nie są wzorem do naśladowania ani wyznaczania standardów życia społecznego ;)))

 9. virtNo Gravatar pisze:

  [quote comment=”5731″]owszem nikabu nie noszą  , lecz ( chrześcijanki) powinny nosić hidżab . z jakiego powodu tego nie robią?[/quote]jawnogrzesznice :))))) sodomia i gomoria, tfu!

 10. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””][quote comment=”5723″]widzisz virt , w przeciwieństwie do ciebie , o tym o czym piszę nie przeczytałem w prasie i nie usłyszałem od niewiadomo kogo , ale wprost od zainteresowanych . niektóre z tych kobiet nie były mężatkami , niektóre były konwertytkami , więc presja rodziny odpada ,a mimo to chcą chodzić w nikabie . kobiety mają o wiele bardziej złożoną osobowość niż tobie może się to wydawać.[/quote]Skąd wniosek, że uważam kobiety za proste, dość daleko idąca teza, czyżby kolejne wpychanie słów w usta? Myślę, że masz dużo kłopotu z własnymi sądami, żeby jeszcze za kogoś się wypowiadać.Czy usłyszałeś od przynajmniej 10 000 zainteresowanych muzułmanek? Czy od trzech? Konwertytki to sorry osobny temat, przeważnie każdy konwertyta z obojętnie, jakiej religii stara się być świętszy od papieża, przede wszystkim musi sam sobie udowodnić słuszność swojej decyzji.Co do złożonej osobowości, najbardziej złożoną osobowość mają schizofrenicy, ale chyba nie są wzorem do naśladowania ani wyznaczania standardów życia społecznego ;)))[/quote]
  skąd wniosek ? to proste z twoich wypowiedzi , w których jednoznacznie wypowiadasz się o nikabie jako źródle upokorzeń i pogwałcenia praw kobiet . tymczasem to zagadnienie , nie jest czarno – białe , czyli takie jakim je widzisz . i po raz kolejny obrażasz kobiety , tym razem konwertytki , traktując je jako nie zupełnie poważne (delikatnie rzecz ujmuje) . ja jednak wiem , że kobieta która decyduje się przyjąć islam , nie pod wpływem męża , i zakłada nikab z własnej woli , to osoba zdecydowana , która głęboko przemyślała swoją decyzję . i dobrze by było żebyś zaczął traktować je tak, jak na to zasługują . nie upokarzając ich . wszak masz się za obrońcę ich praw .

 11. muljamNo Gravatar pisze:

  jawnogrzesznice :))))) sodomia i gomoria, tfu! – czy ten sarkazm ma przykryć brak argumentów ?

 12. virtNo Gravatar pisze:

  [quote comment=”5735″]skąd wniosek ? to proste z twoich wypowiedzi , w których jednoznacznie wypowiadasz się o nikabie jako źródle upokorzeń i pogwałcenia praw kobiet . tymczasem to zagadnienie , nie jest czarno – białe , czyli takie jakim je widzisz . i po raz kolejny obrażasz kobiety , tym razem konwertytki , traktując je jako nie zupełnie poważne (delikatnie rzecz ujmuje) . ja jednak wiem , że kobieta która decyduje się przyjąć islam , nie pod wpływem męża , i zakłada nikab z własnej woli , to osoba zdecydowana , która głęboko przemyślała swoją decyzję . i dobrze by było żebyś zaczął traktować je tak, jak na to zasługują . nie upokarzając ich . wszak masz się za obrońcę ich praw .[/quote]Co za pokrętna logika. Nie akceptujesz nikabu = twierdzisz, że kobiety są niezbyt złożone. Tak, zgadzam się, że są takie, które chcą chodzić w nikabie, ale nie wierzę, że to wszystko to głęboko przemyślane decyzje, a co więcej lepiej byłoby ze względu na kobiety przymuszane zakazać tego ciucha niż te kilka będzie sobie chodzić jak chciało. To pójdźmy w drugą stronę wypuśćmy nudystów na ulice, dlaczego nie? Chcą niech tak chodzą, i wiesz mi mają też złożone psychiki i zasługują na szacunek.Poza tym pokrętny mataczu nie zarzucaj mi upokarzania kobiet, ponieważ nie powiedziałem nic negatywnego na temat tych, które noszą. Nie odpowiedziałeś nic na temat konwertytów, zgadzasz się z tą tezą?

 13. virtNo Gravatar pisze:

  [quote comment=”5736″]jawnogrzesznice :))))) sodomia i gomoria, tfu! – czy ten sarkazm ma przykryć brak argumentów ?[/quote]żaden brak argumentów, twoja teza że chrześcijanki mają nosić hidżab mnie po prostu rozśmiesza, idź je nawracaj, zwróć im uwagę, że grzeszą, rozbawia mnie zwyczajnie wizja chrześcijanek na zachodzie masowo nakładających na głowy teraz chusty :))) tak jak już rozmawialiśmy kosmos “i niech tak pozostanie”

 14. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””][quote comment=”5736″]jawnogrzesznice :))))) sodomia i gomoria, tfu! – czy ten sarkazm ma przykryć brak argumentów ?[/quote]żaden brak argumentów, twoja teza że chrześcijanki mają nosić hidżab mnie po prostu rozśmiesza, idź je nawracaj, zwróć im uwagę, że grzeszą, rozbawia mnie zwyczajnie wizja chrześcijanek na zachodzie masowo nakładających na głowy teraz chusty :))) tak jak już rozmawialiśmy kosmos “i niech tak pozostanie”[/quote]
  to co piszesz jest symptomatyczne . nudyzm mniejszym złem niż nikab?! (no , no )
  nie nie zgadzam się z tym co piszesz na temat konwertytów . w ten sposób piszą i mówią ludzie , którzy sami w nic nie wierzą .konwertyci to najczęściej osoby , które wracają do źródeł , dlatego tacy jak ty , mogą mieć na ich temat , różne takie ….
  co do chrześcijanek w europie , to rodzi się pytanie ; czy są jeszcze chrześcijankami , skoro nie akceptują fundamentów swojej wiary . biblia podobno nim jest .
  ps.” nie powiedziałem nic negatywnego na temat tych, które noszą ” – może nie powiedziałeś , lecz próbujesz odebrać im prawo do samodzielnej decyzji . jesteś drugą stroną tego samego medalu . nie różnisz się niczym od tych , którzy zmuszają kobiety do ich noszenia .

 15. JadwigaNo Gravatar pisze:

  Nudyzm jest 1000000 razy lepszy od nikabu – bo jest wolnością i radością. Nikab to lęk przed własna seksualnością, przypadek dla psychoterapeutów.A tak w ogóle, to nie do wiary, że w miarę inteligentny (sądząc po stylu wypowiedzi) człowiek, Europejczyk, @muljam, w 21 wieku może w ogóle wierzyć, że te historyjki o Allachu, proroku i cała reszta, mają w ogóle jakiś sens – przecież to są prymitywne wierzenia ludów pustyni z 7 wieku!

 16. zxcvNo Gravatar pisze:

  “ludzie , którzy sami w nic nie wierzą” to takie pogardliwe określenie ateistów, tak? I, oczywiście, w nudyzmie nie ma nic złego; nikab jest seksistowski.

 17. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]”ludzie , którzy sami w nic nie wierzą” to takie pogardliwe określenie ateistów, tak? I, oczywiście, w nudyzmie nie ma nic złego; nikab jest seksistowski.[/quote]
  dla was wolnością jest hasanie na golasa , dla inych nikab . wszystko zależy od tego, kto , i od czego chce się uwolnić .
  “nikab jest seksistowski” – twoje przekonanie być może wynika z faktu  , że masz błędne pojęcie o jego genezie . traktujesz go jako formę kary (?) , tymczasem w islamie zarówno hidżab , jak i nikab to ochrona dla kobiety . w tamtym roku , pani psycholog z uniwersytetu w bercley ( jeśli mnie pamięć nie myli ) przeprowadziła badania na temat hidżabu i jego roli w społeczeństwie . wyniki na pewno by was zaskoczyły . kiedy tylko znajdę odpowiedni link , zaraz go podam .
  a na marginesie, czy należycie do metroseksualnych ?

 18. ZdzichuNo Gravatar pisze:

  “tymczasem w islamie zarówno hidżab , jak i nikab to ochrona dla kobiety”A przed czymże to musi się chronić kobieta w islamie? Przed swoimi islamskimi mężczyznami, prawda? A dlaczego? A dlatego, że ci dzicy ludzie nie panują nad swoimi popędami, nie radzą sobie z własną seksualnością i dlatego wymyślili zasłony. A może niech sobie sami własne interesy pozasłaniają jakimiś pancernymi zasłonami – i kobiety już będa bezpieczne. A jeszcze lepiej – niech się wykastrują, będzie mniej muzułmanów na świecie.

 19. Robert KNo Gravatar pisze:

  Burka i nikab są też zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego    

  http://www.euroislam.pl/?p=5631&preview=true

 20. zxcvNo Gravatar pisze:

  @ muljam Zdzichu wspaniale scharakteryzował burkę. Odnośnie Twojego pytania – nie, raczej nie jestem metroseksualny. Nie staram się podążać za modą, nie uważam się za “konsumenta idealnego z punktu widzenia koncernów kosmetycznych czy odzieżowych.” ;) Wrażliwość i empatia – to bardziej do mnie pasuje.

 21. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]@ muljam Zdzichu wspaniale scharakteryzował burkę. Odnośnie Twojego pytania – nie, raczej nie jestem metroseksualny. Nie staram się podążać za modą, nie uważam się za “konsumenta idealnego z punktu widzenia koncernów kosmetycznych czy odzieżowych.” ;) Wrażliwość i empatia – to bardziej do mnie pasuje.[/quote]
  wszystko się zgadza . jest tylko małe ” ale ” .  otóż nie ” przed swoimi islamskimi mężczyznami” ale przed złymi mężczyznami w ogóle . chyba że wśród was , takich nie ma . nie ma ?

 22. jadwigaNo Gravatar pisze:

  Na pewno nie ma wśród nas psychopatów, skłonnych zabić córkę za to, że się spotkała z chłopakiem. U was to norma. PS. Jakoś zachodnie kobiety się nie zasłaniają i żyją, co? A my adorujemy ich urodę, bo są ozdobą tego świata. Tylko źli i zazdrośni ludzie mogą chcieć to zasłaniać.

 23. MahometNo Gravatar pisze:

  [quote comment=”5750″][quote comment=””]@ muljam Zdzichu wspaniale scharakteryzował burkę. Odnośnie Twojego pytania – nie, raczej nie jestem metroseksualny. Nie staram się podążać za modą, nie uważam się za “konsumenta idealnego z punktu widzenia koncernów kosmetycznych czy odzieżowych.” ;) Wrażliwość i empatia – to bardziej do mnie pasuje.[/quote]
  wszystko się zgadza . jest tylko małe ” ale ” .  otóż nie ” przed swoimi islamskimi mężczyznami” ale przed złymi mężczyznami w ogóle . chyba że wśród was , takich nie ma . nie ma ?[/quote]Co w przypadku, gdy “zły mężczyzna” będzie homoseksualistą? Mężczyźni też będą musieli zakrywać swoje twarze? 

 24. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””][quote comment=”5750″][quote comment=””]@ muljam Zdzichu wspaniale scharakteryzował burkę. Odnośnie Twojego pytania – nie, raczej nie jestem metroseksualny. Nie staram się podążać za modą, nie uważam się za “konsumenta idealnego z punktu widzenia koncernów kosmetycznych czy odzieżowych.” ;) Wrażliwość i empatia – to bardziej do mnie pasuje.[/quote] wszystko się zgadza . jest tylko małe ” ale ” .  otóż nie ” przed swoimi islamskimi mężczyznami” ale przed złymi mężczyznami w ogóle . chyba że wśród was , takich nie ma . nie ma ?[/quote]Co w przypadku, gdy “zły mężczyzna” będzie homoseksualistą? Mężczyźni też będą musieli zakrywać swoje twarze? [/quote]
  “Na pewno nie ma wśród nas psychopatów, skłonnych zabić córkę za to, że się spotkała z chłopakiem.” naprawdę , nie był bym tego taki pewny . przejżyj kroniki kryminalne . znajdziesz tam mnóstwo ” perełek “.
  ” my adorujemy ich urodę, bo są ozdobą tego świata ” adorujemy urodę , czy może traktujemy przedmiotowo , naklejka na ” jabola” to dobre miejsce na taką adorację ?! na szacunek zasługują tylko skromne kobiety , dzielące się tym co jest ich niewątpliwym atutem , ze swoim mężem , a nie z każdym na ulicy .
  “Co w przypadku, gdy “zły mężczyzna” będzie homoseksualistą?” jeśli jesteś homoseksualistą , to jest twój wielki problem . szariat skutecznie pomógłby ci  uporać się z tą przypadłością , niestety żyjemy w chrześcijańskiej europie .

 25. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””][quote comment=””][quote comment=”5750″][quote comment=””]@ muljam Zdzichu wspaniale scharakteryzował burkę. Odnośnie Twojego pytania – nie, raczej nie jestem metroseksualny. Nie staram się podążać za modą, nie uważam się za “konsumenta idealnego z punktu widzenia koncernów kosmetycznych czy odzieżowych.” ;) Wrażliwość i empatia – to bardziej do mnie pasuje.[/quote] wszystko się zgadza . jest tylko małe ” ale ” .  otóż nie ” przed swoimi islamskimi mężczyznami” ale przed złymi mężczyznami w ogóle . chyba że wśród was , takich nie ma . nie ma ?[/quote]Co w przypadku, gdy “zły mężczyzna” będzie homoseksualistą? Mężczyźni też będą musieli zakrywać swoje twarze? [/quote] “Na pewno nie ma wśród nas psychopatów, skłonnych zabić córkę za to, że się spotkała z chłopakiem.” naprawdę , nie był bym tego taki pewny . przejżyj kroniki kryminalne . znajdziesz tam mnóstwo ” perełek “. ” my adorujemy ich urodę, bo są ozdobą tego świata ” adorujemy urodę , czy może traktujemy przedmiotowo , naklejka na ” jabola” to dobre miejsce na taką adorację ?! na szacunek zasługują tylko skromne kobiety , dzielące się tym co jest ich niewątpliwym atutem , ze swoim mężem , a nie z każdym na ulicy . “Co w przypadku, gdy “zły mężczyzna” będzie homoseksualistą?” jeśli jesteś homoseksualistą , to jest twój wielki problem . szariat skutecznie pomógłby ci  uporać się z tą przypadłością , niestety żyjemy w chrześcijańskiej europie .[/quote]
   ups ! oczywiście -przejrzyj ,

 26. CogitoNo Gravatar pisze:

  [“Na pewno nie ma wśród nas psychopatów, skłonnych zabić córkę za to, że się spotkała z chłopakiem.” naprawdę , nie był bym tego taki pewny . przejżyj kroniki kryminalne . znajdziesz tam mnóstwo ” perełek “.” my adorujemy ich urodę, bo są ozdobą tego świata ” adorujemy urodę , czy może traktujemy przedmiotowo , naklejka na ” jabola” to dobre miejsce na taką adorację ?! na szacunek zasługują tylko skromne kobiety , dzielące się tym co jest ich niewątpliwym atutem , ze swoim mężem , a nie z każdym na ulicy .“Co w przypadku, gdy “zły mężczyzna” będzie homoseksualistą?” jeśli jesteś homoseksualistą , to jest twój wielki problem . szariat skutecznie pomógłby ci  uporać się z tą przypadłością , niestety żyjemy w chrześcijańskiej europie.]Nisko oceniasz naszą inteligencję, podobnie jak podle twoja barbarzyńska religia traktuje ludzi i to jest główny powód  dla którego powinna być prawnie zakazana.Manipulujesz odsyłając do statystyk kryminalnych – bo zasadnicza różnica w przypadku morderstw  jest taka , że muzułmańscy zwyrodnialcy zabijają kobiety (za spotkanie z mężczyzną) z premedytacją i przyzwoleniem zwyrodniałej społeczności islamskiej, zaś niemuzułmanom się to zdarza wbrew zdrowej społeczności, która ich za to surowo karze.Homoseksualizm to jest ilustracja zwyrodnienia islamu, a nie Europy.  Nie ma znaczenia, kto ma jaką orientację seksualną, dużo ważniejsze jest to, że jest CZŁOWIEKIEM i ma takie samo prawo do życia, jak każdy inny. Gdybyś na prawdę wierzył w boga musiałbyś uznać, że skoro ich/je stworzył to miał w tym cel. Poprzednie zdanie jest jednym z najlepszych dowodów na to, że islam jest oszustwem, ideologią, która podstępem chce zawojować Świat.

 27. muljamNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]Muljam, skoro masz taki problem z chrześcijańską Europą, to spadaj po prostu na pustynię i żyj tam sobie według szariatu, kamienuj, obcinaj łechtaczki, zabijaj apostatów, co tam najbardziej lubisz. A od Europy wara – tworzyliśmy ją przez 2000 lat dla normalnych ludzi, a nie dla islamskich dewiantów.           ISLAM TO MORDOR[/quote]
  “i przyzwoleniem zwyrodniałej społeczności islamskiej” i kto tutaj manipuluje . jestem częścią islamskiej społeczności i mojego przyzwolenia na to, nie ma . podobnie jak setek innych muzułmanów , których znam . więc o kim mowa? to zjawisko ma cechy patologii i tak należy je traktować . podaj jeden materiał źródłowy ( hadis , koran ) , który takie zachowanie czyni prawomocnym . ja nie znam . za cudzołóstwo jest jedna określona kara . ta, zostaje wymierzona po dowiedzeniu przestępstwa . problemem jest brak islamskiego państwa , które naprawiłoby system sądowniczy i uregulowało te sprawy .

 28. FranekNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]“Co w przypadku, gdy “zły mężczyzna” będzie homoseksualistą?” jeśli
  jesteś homoseksualistą , to jest twój wielki problem . szariat
  skutecznie pomógłby ci  uporać się z tą przypadłością[/quote]W Iranie skutecznie leczą tą przypadłość wieszając homoseksualistów. Aż przykro patrzeć, że zdemoralizowana Europa nie czerpie pełnymi garściami z muzułmańskich praktyk wychowawczych.

 29. CogitoNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]“i przyzwoleniem zwyrodniałej społeczności islamskiej” i kto tutaj manipuluje . jestem częścią islamskiej społeczności i mojego przyzwolenia na to, nie ma . podobnie jak setek innych muzułmanów , których znam . więc o kim mowa? …. problemem jest brak islamskiego państwa , które naprawiłoby system sądowniczy i uregulowało te sprawy [/quote]
  Żałosna próba wykręcenia się od odpowiedzialności za zbrodnie systemu zwanego islamem. Twoje “mojego przyzwolenia na to, nie ma” nie ma żadnego znaczenia i jest szczytem hipokryzji, dopóki nie dokonasz aktu apostazji, a te go nie robisz. Tak więc jako “część społeczności islamskiej” odpowiadasz za zbrodnie islamu tak jak naziści i komuniści za zbrodnie tych systemów.Państw islamskich jest aż za dużo, ale to nie usprawiedliwia zbrodniarzy mordujących w imię religii, szariatu i itd., tyle że to nie nasz problem tylko islamu.

 30. virtNo Gravatar pisze:

  [quote comment=”5758″]na szacunek zasługują tylko skromne kobiety , dzielące się tym co jest ich niewątpliwym atutem , ze swoim mężem , a nie z każdym na ulicy [/quote]O a ktoś mi niedawno zarzucał, że nie szanuję kobiet. Lustereczko powiedz przecie, kto jest największym obłudnikiem na świecie. Biorąc pod uwagę, że większość kobiet na świecie nie chodzi w chustach, to twoim zdaniem większość z nich nie zasługuje na szacunek?

 31. mirkaNo Gravatar pisze:

  [quote comment=”5791″][quote comment=”5758″]na szacunek zasługują tylko skromne kobiety , dzielące się tym co jest ich niewątpliwym atutem , ze swoim mężem , a nie z każdym na ulicy [/quote]O a ktoś mi niedawno zarzucał, że nie szanuję kobiet. Lustereczko powiedz przecie, kto jest największym obłudnikiem na świecie. Biorąc pod uwagę, że większość kobiet na świecie nie chodzi w chustach, to twoim zdaniem większość z nich nie zasługuje na szacunek?[/quote]
   
  Zabawne są poglady niektórych na tym forum, kobieta z odkryta głowa to jednym slowem lubiezna rozpustnica, pozwalajaca ogladać sie innym mężczyznom, a co gorsza pozwalajaca na to, żeby wiatr pieścił jej włosy. A fuj,… do piekła uwodzicielki !!!!!
  Głupia, brzydka, niewierna, ale grunt, że skromna, hi, hi bo w szmacie na głowie, hi, hi
  ( Skromność jest zarozumialstwem miernot ).

 32. muslimNo Gravatar pisze:

  sam jestem muzułmaninem i zgadzam się z tym aby kobiety nosiły jedynie chusty które przykrywają ich włosy i dekolt, czyli hidżab: http://static0.blip.pl/user_generated/update_pictures/96354.jpgNatomiast nikab taki jak na zdjęciu w artykule jest wymysłem i wprowadzeniem innowacji do islamu, które wg muzułmanów są zbłądzeniem…. nie rozumiem muzułmanów, którzy na siłę ‘ulepszają’ swoją religię, tym samym odchodząc od przykazań Boga – Allacha…

Zostaw swój komentarz!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony euroislam.pl. Redakcja i właściciel nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii. Zapraszamy wszystkich do dyskusji jednak informujemy, że komentarze nawołujące do przemocy, obrażające inne osoby, zawierające określenia uważane powszechnie za wulgarne, będą usuwane. Będziemy szczęśliwi jeżeli osoby uważające wprowadzenie dobrych zwyczajów za cenzurę, znajdą inne miejsce do dyskusji w internecie. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym. redakcja@euroislam.pl