Home » Euroislam, Europa, Opinie, Uncategorized

Co grozi Wielkiej Brytanii: EDL czy muzułmański ekstremizm?

29 grudnia 2011 12 komentarzy

Po zamachach w Oslo to English Defence League, zdaniem opiniotwórczych mediów, miała stanowić największe zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego Wielkiej Brytanii.

Tymczasem przed świętami jej przywódca Tommy Robinson (właśc. Stephen Lennon), jak sam twierdzi został pobity przez grupę osób pochodzenia pakistańskiego.

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie „pobicia motywowanego nienawiścią rasową”. Niektórzy podważają zeznania Robinsona powołując się na to, że policja nie została poinformowana bezpośrednio po ataku oraz że żadne z mainstreamowych mediów nie zainteresowało się do tej pory tą sprawą. Przywódca EDL uważa takie oskarżenia za „żałosne” i obiecuje zamieszczenie wkrótce wideo ze zdarzenia.

Breivik, jak już wiemy, okazał się szaleńcem cierpiącym na schizofrenię paranoidalną i żyjącym w stworzonym przez siebie świecie. Niemniej jednak to właśnie EDL przypisywano powiązania z Breivikiem – na podstawie jego wypowiedzi. Co ciekawe, przytaczano je tylko częściowo, media przemilczały bowiem, że Breivik uważał, że ”EDL w rzeczywistości jest antyrasistowskie, antyfaszystowskie i antynazistowskie. Mają wielu członków i przywódców z nieeuropejskim pochodzeniem (afrykańskim i azjatyckim)… EDL i KT [Breivik] nie mogą działać w zgodzie, ponieważ jesteśmy ideologicznie od siebie oddaleni o mile”.

Zmanipulowaną wersję opinii Breivika w ślad za światowymi agencjami powtarzał PAP. To otworzyło pole do popisu dla etatowych antyfaszystów, takich jak dr Rafał Pankowski, który w rozmowie z Jackiem Żakowskim swobodnie korzystał z tej zafałszowanej informacji, wiążąc EDL z Breivikiem i demonizując angielską organizację. O naciąganiu danych Europolu w tym samym wywiadzie pisaliśmy innym razem)

Nikt nie twierdzi, że ugrupowanie, w skład którego wchodzi duża liczba brytyjskich kibiców, to aniołki. Niektórzy z członków EDL mają już na koncie wyroki za pobicia i podpalenia. Tommy Robinson również otrzymał wyrok w zawieszeniu za uderzenie głową jednego z członków ugrupowania w trakcie demonstracji, chociaż ten nie złożył przeciwko niemu oskarżenia.

Jednak sprawa nie jest tak jednostronna, jak się ją przedstawia. Podczas wrześniowych protestów we wschodnim Londynie autobus EDL został zaatakowany przez muzułmanów. Na początku 2011 roku, na dom jednego z jej członków dokonano napadu. Z kolei Partia Konserwatywna zawiesiła swojego członka za to, że wsparł demonstrację EDL. Co ciekawe, był to czarnoskóry radny, którego obecność mogłaby psuć utrwalany wizerunek „rasistowskiej” EDL.

Przemoc pomiędzy EDL, radykalnymi muzułmanami i skrajną lewicą jest faktem. Jak wyglądają te relacje obrazuje film wideo, pokazujący prowokującego Tommy’ego Robinsona i reakcję muzułmańskiego ekstremisty

Jan Wójcik

YouTube Preview Image

 

 

 


Zasponsoruj godzinę pracy euroislam.pl

Podobał ci się ten artykuł? Możesz nas wesprzeć.
20 złotych to godzina pracy portalu

12 komentarzy do “Co grozi Wielkiej Brytanii: EDL czy muzułmański ekstremizm?”

 1. ZdzichuNo Gravatar pisze:

  Hipokryzja głównych mediów jest tak rozrośnięta, że za chwilę napiszą, że sam jest sobie winien. Tak przecież było w sprawie magazynu “Charlie Hebdo”, po spaleniu ich redakcji.

 2. Ali BabaNo Gravatar pisze:

  Miejmy nadzieję, że EDL urośnie w siłę i zrobi porządek z tym dziadostwem.

 3. VladNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]żadne z mainstreamowych mediów nie zainteresowało się do tej pory tą sprawą..[/quote]Gdyby miała miejsce odwrotna sytuacja, wszystkie mainstreamowe media natychmiast by się nią zainteresowany.

 4. ThePesHNo Gravatar pisze:

  “Miejmy nadzieję, że EDL urośnie w siłę i zrobi porządek z tym dziadostwem.”Oby !!!!

 5. pustynnyGromNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]Vlad napisał: 29/12/2011 Vlad napisałżadne z mainstreamowych mediów nie zainteresowało się do tej pory tą sprawą..Gdyby miała miejsce odwrotna sytuacja, wszystkie mainstreamowe media natychmiast by się nią zainteresowany.[/quote]
  Gdyby Robinson zlał jakiegos muslima to by nawet chyba w galaktyce andromedy by o tym wiedzieli ,tak by rozbuchali ta sprawe:)

 6. WeronikaNo Gravatar pisze:

  Byłam pod koniec października na ich demo w Birmingham. Większość to super ludzie, a przekaz jak najbardziej w porządku. Spotkałam masę ciekawych ludzi, z kilkowa koresponduję po dziś dzień. Problem z EDL polega na tym, że prócz ludzi rozsądnych i normalnych, przyciąga to niezbyt ciekawy element. Strasznie rzucało się w oczy kibolstwo, które jednynie znajduje wówczas okazję, by grupowo wywrzeszczeć swoje naprawdę rasistowskie przekonania, typu ‘Fuck Pakis’, schlać się i potłuc butelkami o chodnik, a tak naprawdę to g* rozumieją z przesłania. Nawet spotkałam kolesia, który stwierdził, że muzułmanie wszędzie powinni być zabijani, bo są zarazą. Jak dla mnie zbyt ekstremalne, niemniej jednak, ciekawie bylo pogadać z nawróconym komuchem.Przechodnie patrzący z boku pomyślą, co pomyślą, a mainstream podchwyci tylko to, bo jest to sensacja. W rzeczywistości jest to tylko ułamek. Tak czy siak, jestem pewna, że coraz więcej ludzi zacznie zwracać się w stronę właśnie takich organizacji i w efekcie multi-kulti zacznie się sypać. Europejsko-islamska bomba zegarowa tyka, wkońcu zapragniemy wykopać ich siłą, a oni pokażą wała. A wtedy to już nie muszę nawet mówić, jak się to skończy.  

  • RobertNo Gravatar pisze:

   tylko w tym całym bałaganie, jakiego klucza trzeba użyć aby rozwiązać problem kulturowy. Jakim językiem z nimi rozmawiać ?

 7. ŁKNo Gravatar pisze:

  ThePesH napisał:„Miejmy nadzieję, że EDL urośnie w siłę i zrobi porządek z tym dziadostwem.”Oby !!!!Wątpię czy policja do tego dopuści. EDL zawarła umowę dżentelmeńską z nowo powstałą partią British Freedom http://britishfreedom.org/. Podobno nie są jeszcze kojarzeni w UK ale jest potencjał z głosem EDL a lider Paul Weston pojawił się nawet na kanadyjskim programie Arena z Michelem Corenem. Tak czy inaczej wystąpienie premiera Camerona w Berlinie pokazało wyraźną tendencję eurosceptyczną brytyjczyków. W parlamencie dochodziły też głosy o referendum w sprawie opuszczenia UE. Prawdopodobnie UK ma szanse na rozpad na pro-unijną Szkocję i Walię i eurosceptyczną Irlandię i Anglię rządzoną przez populistów.  

 8. AgasNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]ThePesH napisał:„Miejmy nadzieję, że EDL urośnie w siłę i zrobi porządek z tym dziadostwem.”Oby !!!!Wątpię czy policja do tego dopuści. EDL zawarła umowę dżentelmeńską z nowo powstałą partią British Freedom http://britishfreedom.org/. Podobno nie są jeszcze kojarzeni w UK ale jest potencjał z głosem EDL a lider Paul Weston pojawił się nawet na kanadyjskim programie Arena z Michelem Corenem. Tak czy inaczej wystąpienie premiera Camerona w Berlinie pokazało wyraźną tendencję eurosceptyczną brytyjczyków. W parlamencie dochodziły też głosy o referendum w sprawie opuszczenia UE. Prawdopodobnie UK ma szanse na rozpad na pro-unijną Szkocję i Walię i eurosceptyczną Irlandię i Anglię rządzoną przez populistów.  [/quote]Żeby tak jeszcze pojawiły się w UK islamosceptyczne tendencje brytyjczyków.

 9. RazparukNo Gravatar pisze:

  Brytole sami sprzedadzą islamistom noże,którymi tamci poderżna im gardła.

 10. EfraimNo Gravatar pisze:

  EDL poza działalnościa typowo huligańską m. in. zapewnia ochronę ortodoksyjnym rabinom mieszkającym w UK, czego nie robi nawet policja. To tacy naziści, którzy chcą bronić Żydów, bo rząd UK nie ma na to ochoty. Ostatnio poszli o krok dalej i wymachują flagą Izraela śpiewając jego hymn (ha-Tikva), bo to samo w sobie stanowi straszną obraze dla Muzułmanów. To właśnie tacy z nich antysemici. Dlaczego to robią? Bo nikt inny społeczności żydowskiej w UK bronić nie chce, żeby nie narażać się Muzułmanom. Holandia ma taki sam paradoks – tam WYŁĄCZNIE neonaziści stają w obronie Żydów. Nielegalne organizacje faszystowskie, skrajnie antysemickie jako jedyne bronią w Europie Żydów. A rządy UK i Holandii nakłaniają diasporę do opuszczenia kraju, ponieważ nie mogą zapewnić im bezpieczeństwa.

  • resistanceNo Gravatar pisze:

   jest to co prawda zaskakujace, ale całkowiecie logiczne,  Izrael jest ostatnim przyczółkiem cywilizacji zachodniej na Bliskim Wschodzie, a Zydzi i ci Europejczycy ktorzy postrzegaja islam jako zagrozenie dla swego dotychczasowego modelu zycia maja wspolnego wroga, ktory jak widac skutecznie jednoczy …symptomatyczne jest tez to ze islamofile czyli lewactwo potepiaja Izrael w czambuł, oraz szerza jawnie antysemityzm ..linia podzialu rysuje sie jak widać dosc wyrażnie.

Zostaw swój komentarz!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony euroislam.pl. Redakcja i właściciel nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii. Zapraszamy wszystkich do dyskusji jednak informujemy, że komentarze nawołujące do przemocy, obrażające inne osoby, zawierające określenia uważane powszechnie za wulgarne, będą usuwane. Będziemy szczęśliwi jeżeli osoby uważające wprowadzenie dobrych zwyczajów za cenzurę, znajdą inne miejsce do dyskusji w internecie. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym. redakcja@euroislam.pl