Home » Islamski Totalitaryzm, Prawa Człowieka, Świat, Uncategorized

Koptowie w Egipcie: jest coraz gorzej

3 sierpnia 2012 7 komentarzy

Nasilają się prześladowania chrześcijan w rządzonym przez Bractwo Muzułmańskie Egipcie.

Kilka dni temu muzułmanin zaatakował kościół w rejonie Sheikh Zayed. Nie postawiono go w stan oskarżenia, bowiem prokuratura stwierdziła, że jest „niestabilny mentalnie”.

„Odkąd prezydentem został Mursi, Koptowie są systematycznie prześladowani”, powiedział dr Naguib Gabriel, szef egipskiego związku organizacji humantarnych. Dodał, że w ciągu dziesięciu dni Ramadanu miało miejsce dwanaście ataków na Koptów, po których nie aresztowano żadnego muzułmanina.

Po ataku muzułmanów na kościół w Alesandrii

“Nękanie Koptów stało się modne”, stwierdził Gabriel. „Każda najdrobniejsza utarczka pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami jest wykorzystywana przez islamistów, którzy wymuszają aresztowania Koptów, podpalają ich domy lub zmuszają do wyprowadzki, Wobec muzułmańskich sprawców takich zdarzeń nie podejmuje się żadnych działań”.

PJ na podst. http://www.aina.org/news/20120731192433.htm


Zasponsoruj godzinę pracy euroislam.pl

Podobał ci się ten artykuł? Możesz nas wesprzeć.
20 złotych to godzina pracy portalu

7 komentarzy do “Koptowie w Egipcie: jest coraz gorzej”

 1. MAHOMETNo Gravatar pisze:

  Przejdą na Islam to skończą się ich problemy.

 2. NordNo Gravatar pisze:

  Niech arabscy najeźdźcy przejdą na chrześcijaństwo a wszystkim wyjdzie to na dobre, skończy się taka agresja w Egipcie.

 3. Shimon MNo Gravatar pisze:

  Koptowie juz maja przegrane. Bractwo Muzulmanskie ich powoli wypedzi tak jak Chrzescijanie zostali wypedzeni z Libanu gdzie 50% obywateli byli Chrzescijanie a dzis tylko jakies 15%. Byly czasy jakiejs tam Muzulmanskiej tolerancji ale to sie zakonczylo w 11 wieku. Dzisiaj Islam nie jest tolerancyjny w zadnym przypadku. Dzisiaj oni wierza tylko i wylacznie w “ziemie islamu” i w “ziemie do podbicia” a ze Muzulmanie sa za prymitywni by nasz zachod podbic militarnie wiec nas powoli podbijaja demograficznie w czym sa mistrzami jak do tej pory.

 4. kokoNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]Koptowie juz maja przegrane. Bractwo Muzulmanskie ich powoli wypedzi tak jak Chrzescijanie zostali wypedzeni z Libanu gdzie 50% obywateli byli Chrzescijanie a dzis tylko jakies 15%. Byly czasy jakiejs tam Muzulmanskiej tolerancji ale to sie zakonczylo w 11 wieku. Dzisiaj Islam nie jest tolerancyjny w zadnym przypadku. Dzisiaj oni wierza tylko i wylacznie w “ziemie islamu” i w “ziemie do podbicia” a ze Muzulmanie sa za prymitywni by nasz zachod podbic militarnie wiec nas powoli podbijaja demograficznie w czym sa mistrzami jak do tej pory.[/quote]
  mohameda wszyscy tu lekcewaza,- TO DOBRZE, WKONCU MU SIE ZMURZY I SOBIE POJDZIE… HAHAHAHA 

 5. yoranNo Gravatar pisze:

  Jak widać religia miłości i pokoju..

 6. uri caneNo Gravatar pisze:

  Nie postawiono go w stan oskarżenia, bowiem prokuratura stwierdziła, że jest „niestabilny mentalnie”.A ktorys z nich jest?

 7. MoiraNo Gravatar pisze:

  [quote comment=””]Nie postawiono go w stan oskarżenia, bowiem prokuratura stwierdziła, że jest „niestabilny mentalnie”.A ktorys z nich jest?[/quote]
  Począwszy od ich proroka wszyscy cierpiąś na zbiorową “niestabilność mentalną” / i trwa to setki lat/

Zostaw swój komentarz!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony euroislam.pl. Redakcja i właściciel nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii. Zapraszamy wszystkich do dyskusji jednak informujemy, że komentarze nawołujące do przemocy, obrażające inne osoby, zawierające określenia uważane powszechnie za wulgarne, będą usuwane. Będziemy szczęśliwi jeżeli osoby uważające wprowadzenie dobrych zwyczajów za cenzurę, znajdą inne miejsce do dyskusji w internecie. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym. redakcja@euroislam.pl